Mateřská škola

Přistavme 2 nové třídy pro dalších min. 60 dětí

Náš nadbytek může pomoci jejich nedostatku

Místní pastor Rafiki založil Mateřskou školu a hned během prvního roku se přihlásilo 200 dětí a od loňska přibylo dalších 100 dětí a není kam je dávat. Proto bychom rádi pomohli přistavit 2 nové třídy, aby i ostatní děti měli možnost přicházet a vzdělávat se.

V Africe vláda nepomáhá tak jako u nás, a proto není možné na mateřskou školu získat jakýkoli příspěvek. Vláda finančně podporuje pouze základní školy. Učitelé učí dobrovolně, děti nedostávají žádné jídlo, musí chodit pěšky často i několik kilometrů a záchody se s českými nedají srovnávat.
Teď zrovna mají děti prázdniny, ale od ledna jim začíná školní rok a bylo by fajn, kdyby se jim mohlo přihlásit rovnou více.

Přístavba dvou tříd vyjde na 79 000 Kč.

Děkujeme všem, kdo se rozhodnou pomoci. Pro nás i malá pomoc znamená ve Rwandě hodně.

Pokud máte na srdci přispět finančně,
můžete na transparentní účet:


Bankovní číslo: 4035520063/0800

Do poznámky připište: ŠKOLA


Děkujeme mockrát!

Místní kontakt

Pastor Ndagijimana Rafiki pochází ze sousedního Konga a přišel do Rwandy po genocidě v roce 1994 s touhou pomoci místním. Má 5 dětí a žije ve vesnici Kabadaha v sektoru Mushishiro.

Setkal jsem se s ním "náhodou" v roce 2014. On mě pozval k sobě a zůstal jsem u něj 2 dny. Nakoupili jsme jídlo a donesli ho jedné vdově a sirotkům. Když jsem mu pak za pomoc koupil sušenku, nenechal si ji pro sebe, ale dal ji kolemstojícím dětem. Od té doby si pravidelně píšeme.

V krutém období sucha, které postihlo celou střední Afriku v roce 2017, jsme se složili a poslali mu finanční pomoc, za kterou nakoupil potraviny pro nejchudší lidi z jeho regionu.

No a v listopadu 2018 jsme s celou rodinou u něj strávili nezapomenutelné 3 týdny.

Stavíme s ním teď společně pekárnu a díky skvělé spolupráci jsme se rozhodli pomoci mu i s místní mateřskou školou, kterou sám založil a rozjel a je o ní takový zájem, že už nemá kam děti dávat. :-D

Potřebná částka v konkrétních bodech

Jednotlivé ceny se mohou mírně lišit

Střecha

8 500,- Kč

Dveře a okna

16 000,- Kč

Technici

12 000,- Kč

Kameny, cement, voda

16 500,- Kč

Administrativní náklady

Transport, úřady, poplatky za převod peněz, komunikace

7 000,- Kč

Celkem

60 000,- Kč