Mateřská škola

Přistavili jsme 2 nové třídy

Náš nadbytek pomáhá jejich nedostatku!

Místní pastor, Rafiki, založil Mateřskou školu a hned během prvního roku se přihlásilo 200 dětí a další rok přibylo dalších 100 dětí a není kam je dávat. Proto jsme se rozhodli přistavit 2 nové třídy, aby i ostatní děti měli možnost přicházet a vzdělávat se.

V Africe vláda nepomáhá tak jako u nás, a proto není možné na mateřskou školu získat jakýkoli příspěvek. Vláda finančně podporuje pouze základní školy. Učitelé učí dobrovolně, děti nedostávají žádné jídlo, musí chodit pěšky často i několik kilometrů a záchody se s českými nedají srovnávat.

Přístavba dvou tříd vyšla na 60 000 Kč.

Děkujeme všem, kdo se rozhodli pomoci.

I drobná částka znamená ve Rwandě hodně.

Místní kontakt

Pastor Ndagijimana Rafiki pochází ze sousedního Konga a přišel do Rwandy po genocidě v roce 1994 s touhou pomoci místním. Má 5 dětí a žije ve vesnici Kabadaha v sektoru Mushishiro.

Setkal jsem se s ním "náhodou" v roce 2014. On mě pozval k sobě a zůstal jsem u něj 2 dny. Nakoupili jsme jídlo a donesli ho jedné vdově a sirotkům. Když jsem mu pak za pomoc koupil sušenku, nenechal si ji pro sebe, ale dal ji kolemstojícím dětem. Od té doby si pravidelně píšeme.

V krutém období sucha, které postihlo celou střední Afriku v roce 2017, jsme se složili a poslali mu finanční pomoc, za kterou nakoupil potraviny pro nejchudší lidi z jeho regionu.

No a v listopadu 2018 jsme s celou rodinou u něj strávili nezapomenutelné 3 týdny.

Postavili jsme teď společně pekárnu a díky skvělé spolupráci jsme se rozhodli pomoci mu i s místní mateřskou školou, kterou sám založil a rozjel a je o ní takový zájem, že už nemá kam děti dávat. :-D

Staň se součástí:

Děkujeme!

Celá částka detailně

*Jednotlivé ceny se mohou mírně lišit

Střecha

8 500,- Kč

Dveře a okna

16 000,- Kč

Technici

12 000,- Kč

Kameny, cement, voda

16 500,- Kč

Administrativní náklady

Transport, úřady, poplatky za převod peněz, komunikace

7 000,- Kč

Celkem

60 000,- Kč

„Pomoc druhým přináší skutečnou radost“

Mrkněte na nový projekt:

Pomoc dětem v Tanzánii