Tanzánie

Březen 2021

Ahoj všichni,

zdravím z Tanzánie.

Už jsem zase v Africe a tentokrát na 4 měsíce a to i s celou rodinou.

Jak víte, pekárnu ve Rwandě již máme postavenou, máme i potřebné vybavení hotové, ale to se nachází v hlavním městě, které momentálně kvůli Covidu odřízli od světa. Hromadná doprava je zrušená a platí zákaz přecházení z jednotlivých krajů, tak musíme počkat, až se opatření uvolní.

A protože se nám nechce jen tak čekat a nic nedělat, rozhodli jsme se vydat do Tanzánie, která je otevřená a pustit se do dalšího projektu na pomoc nejpotřebnějším. Uděláme místní průzkum a zkusíme zrealizovat projekt na zlepšení místních podmínek.

Tak moc děkujeme za vaši podporu a těším se, že nás přijedete navštívit. 


Bydlíme momentálně ve městě Mbeya, na jihu Tanzánie. A náhodou jsme narazili na projekt Hope for the future Tanzania - hopeforthefuturetanzania.com - 

Je to skvělý projekt, který pomáhá dětem z ulice zaplatit jim školné a zajišťuje jim pravidelnou stravu.

Nicméně, protože místo, kde připravují jídlo nevyhovuje minimálním podmínkám, vláda se rozhodla to zavřít. Ale místní lidé si moc váží té práce a pustili se do přestavby celého pozemku. Stále jim ještě chybí pokrýt náklady na přestavbu, proto jsme se rozhodli, že jim pomůžeme, aby projekt mohl pokračovat. Dáváme dohromady konkrétní finanční plán, který brzy zveřejníme. Pokud budete chtít také pomoct, níže naleznete bankovní údaje.

Podílet se na práci v Tanzánii můžete i finančně

přes transparentní účet:

4035520063/0800